Jest wiele miejsc, w których można podpisać polisę ubezpieczeniową. Czy w zależności od miejsca podpisywania umowy ubezpieczeniowej należy spodziewać się również podobnej jakości ubezpieczenia? Wiele osób z doświadczenia na pewno może to potwierdzić. Jaka agencja taka polisa.

Oddział towarzystwa ubezpieczeniowego

Jest to miejsce zdecydowanie najpewniejsze dla dobra naszego interesu. W placówce danego towarzystwa ubezpieczeniowego można spotkać specjalistów w swoim fachu, którzy są przeszkoleni w zakresie ofert z konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego idąc do oddziału możemy być pewni full serwisu.

Multiagencje

Miejsca, które są pstre od ilości naklejek z logo towarzystwa ubezpieczeniowego nie są najlepszym miejscem do zawierania umów. Dlaczego? Mówi się, że kto jest od wszystkiego ten jest do niczego. Można mieć pewność, że multiagent nie jest na tyle zaznajomiony z ofertą danego towarzystwa, co konkretny agent.

Poczta Polska oraz inne

W wielu takich miejscach jak Poczta Polska oraz galerie handlowe można spotkać również stanowiska konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz multiagencji. Jednak z reguły wpadając do centrum handlowego mamy milion spraw i myśli na głowie. Jedyne, co wtedy chcemy to odfajkować jak najwięcej zadań na liście do zrobienia. Szybkie podpisanie polisy ubezpieczeniowej, które ma na celu jedynie pozbycie się problemu z głowy nie jest zwiastunem niczego dobrego. Prawdziwe kłopoty mogą dopiero się pojawić po tak podpisanej umowie ubezpieczeniowej, kiedy pojawi się szkoda i będzie trzeba ubiegać się o odszkodowanie. Tutaj może się okazać, że podpisana polisa jest nic nie warta, bo chroni nas w zasadzie przed niczym.

Dla chcącego nic trudnego. Jak się okazuje dla niecierpliwych podpisanie umowy to czasami kwestia wyjścia na pocztę celem nadania listu. Często można spotkać tam agenta ubezpieczeniowego, który świadczy takowe usługi. Jednak pamiętajmy, że w przypadku naszego ubezpieczenia powinniśmy starać się konsultować szczegóły zawieranej polisy ze specjalistą, dlatego z reguły w trosce o dobro naszego majątku najlepiej poświęcić chwilę więcej czasu i udać się do oddziału konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.